Cine sant membrii si ce vor ei

Despre membri si functionarea forumului.
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Noua poza de profil a lui Herr Kapitänleutnant Florio cu basca din dotare, conform gradului:
20130310_125657.jpg

Yo, m' man ! :)

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de home made »

si cind sarbatorim....basca din dotare?

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de Florio »

In curand, pe ecrane . Am vorbit la Buzau pentru un miel, sa fie tema dedicata urmatoarei intalniri.
Apa in Herastrau a intrat, frunza da sa mijeasca in codru, se strange iarasi de o haiducie ! :D
Abia ne-am despartit de cateva zile, si nush' cum naiba, dar iar mi s-a facut dor de voi ! :)

danvisan
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 26, 2012 1:58 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de danvisan »

Dan Visan,Pitesti,sofer de camion.De un an si jumatate sunt posesorul unei barci cu motor cu care am navigat aprox.100 de ore,nu mai mult din cauza lipsei de timp si a micilor incidente,ex.elice sparta,rupta,aprox.70 %,pe canalul isac,neavind elice de rezerva. Ce i-mi doresc,o iesire cu o barca cu pinze pentru a vedeea daca mi se potriveste,eu sper ca da...Voi vedea anul acesta.Toate cele bune si sa ne citim,vedem sanatosi.


Admin: bine ai venit si multe mile fericite pe ape linistite!

Bodo
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 25, 2013 6:00 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de Bodo »

Salut.
Ma numesc Silviu-Bogdan Ardeleanu.Am 32 ani,stabilit in Londra.Dupa cateva iesiri in delta si pe niste barcute prin UK am inceput sa sufar din dragoste.Iubesc apa,marea,libertatea si deja am un foc in stomac asemanator celui cand te indragostesti de o persoana,foc care ma roade din ce in ce mai mult cu fiecare clipa pe care o petrec pe site-urile de specialitate.Asa ca dupa multi ani de umblat prin tari straine si aproximativ 3 de UK am ajuns la concluzia ca nu ma simt deloc fericit si ar trebui sa fac o schimbare in viata mea. Decizia a fost luata,drept pentru care anul acesta voi incepe toate cursurile RYA pe care mi le voi permite.Practic experienta mea este 0,insa voi pleca cu un mare avantaj:pasiunea imensa care s-a aprins pentru veliere si dorinta de libertate. Asa ca in aprox 1 luna voi incepe cursurile pe care sper sa le absolv anul acesta iar intre timp urmaresc ebay.co.uk pe sectiunea sailing boats.Deocamdata urmaresc topicurile din umbra si inghit in sec insa voi posta si eu la fiecare pas pe care il voi face si la fiecare succes in obtinerea licentelor Rya.Urez succes tuturor celor ce vor sa urmeze o cale asemeni si sa dea Dumnezeu sa ne auzim cu bine!

Admin: bine ai venit la sanatoriul naravitilor! Succese maxime la cursuri si pe ape!

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de home made »

in general astia de pe aici sint sanatosi,ii apuca amocul numai cind vad de ex.un lac in fata blocului:atunci vor sa puna macar un caiac pe el,eventual si cu vele daca se poate.bine ai venit!

Bogdan
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 06, 2013 6:53 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de Bogdan »

Numele meu este Voda Bogdan, am 43 de ani si sunt din Galati.
Am certificat de conducere ambarcatiuni de agrement categoria "D" din anul 2008 si categoria "C" din 2010.
Sunt posesorul unei ambarcatiuni cu motor Beneteau Antares 650 (motor 140 hp) si a unei Laguna 535 (motor 30 hp).
Sunt pasionat de navigatie, pescuit si de Delta Dunarii.
M-am hotarat ca, in aceasta vara, sa ma inscriu la una dintre scolile de yachting pentru a invata navigatia cu vele.
Sunt interesat de forumul pe care-l reprezentati pentru ca vreau sa aflu mai multe amanunte despre subiectul de mai sus dar mai ales despre scolile de yachting. Exemplu : diferente intre cele romanesti si cele RYA, etc.


Admin: Bine ai venit si cat mai multe mile pe ape linistite! Despre scoli intreaba exact ce anume vrei sa stii; exista topic pe subiectul asta aici!

Bogdan
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 06, 2013 6:53 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de Bogdan »

Multumesc. Bogdan.

alnegu
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 17, 2013 7:51 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de alnegu »

O zi buna tuturor.
Alexandru Negulescu, 45 de ani, Bucuresti.
De foarte mult timp imi doresc sa navighez, pana acum n-am reusit s-o fac, cred ca a sosit momentul.
Experienta mea este doar in adancuri- Master Scuba Diver- NAUI

Admin: bine ai venit si cat mai multe mile linistite pe ape si sub ape ca sai ai ce ne povesti!

Va multumesc

bogdansep
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 09, 2024 4:03 pm

Re: Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de bogdansep »

Salut cu respect pe toti membrii. Sunt Bogdan Septilici, din Botosani, posesor de barca cu motor 40cp si o iola de 5m de multi ani. De vreo trei ani am inceput sa fac sailing in Grecia(Cyclade si Ionice) de 2-3 ori pe an si ma indragostesc din ce in ce mai mult de treaba asta. Sper sa ma cunosc si tete-a-tete cu cat mai multi dintre voi. Va multumesc de accept.

Admin: bine ai venit si cat mai multe mile frumoase pe ape ca sa ai ce povesti!

Scrie răspuns