Cine sant membrii si ce vor ei

Despre membri si functionarea forumului.
Scrie răspuns
G.Oncescu
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 25, 2011 8:46 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de G.Oncescu »

Stima si respect tuturor! Sunt George Oncescu (GheOn pe celalalt!),un "varsator" vechi pasionat de apa si motoare.Si cum cine se aseamana se aduna,....

Admin: bine ai venit! Sa ai mult spor la aventuri nautice si mecanice!

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de n.adrian »

Adrian Nita ma numesc, ca marea majoritate de pe aici sunt iubitor de mare si de barcute cu vele, drept este ca sunt limitat la monococa, deh....fiecare cu limitarea lui. Poate si de la faptul ca nu m-am dat cu o multicoca.

Admin: alt modest: mare amator de regate, chiar a castigat campionatul o data.
Ultima oară modificat Sâm Apr 30, 2011 8:41 pm de către n.adrian, modificat 1 dată în total.

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Constantin »

Sa traiesti, Boiarule!
Ma bucur sa vad portalul acesta, un alt lucru bun facut de tine! Sa-ti tina Dumnezeu obiceiurile astea bune.
Pentru membri: Sunt Constantin Lascu, plimbaret pe mari.
Faire winds tuturor, si nu uitati:
Vara este o stare de spirit! :D

Admin: are scoala de iahting sub Federatia Ungara, posesor de velier de 44', iachtsman umblat mult. Old salt.
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de danutzazpr »

Ahoy bravi marinari!

Eu sunt Danutza, ma dau in barci de prin 2007, si nu cred ca ma mai las. imi place, place, place!
Am fost prin Croatia, Grecia, Venetia si pe la noi...si usor usor planuiesc sa cuceresc toate marile si oceanele!

Sa avem cu totii vant prielnic in tot ce intreprindem!si Bun cart inainte!

Admin: Bine ai venit, amazoana marilor! La multe mile pe barca cu vant larg si mare lina si cambuza plina!
Necessito navigar!

purjulius
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 22, 2011 6:39 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de purjulius »

Salut, sunt Cristian Purja din Cluj-Napoca...sunt pasionat de barci cu vele...in rest doar vise....cand trec de acest stadiu oi posta.

Admin: bine ai venit, bine ai visat, spor la implinit!

Thor
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mai 03, 2011 10:12 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Thor »

Salut, ma numesc Adrian Anescu si sunt din Bucuresti. Imi plac barcile, am navigat o saptamana cu 144.000 tdw (Voyager of the Seas) ca pasager, de cateva ori pe barci cu vele ca semipasager si cam atat. Citesc aventurile voastre nautice cu aceeasi placere cu care inca il mai citesc pe Jules Verne.
Admin: bine ai venit asa virusat de barci cum esti, spor la aventuri fericite pe ape!
Ultima oară modificat Dum Aug 28, 2011 11:52 am de către Thor, modificat 1 dată în total.

Litovoi
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 131
Membru din: Joi Mai 12, 2011 9:37 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Litovoi »

je m'appelle Bogdan Buciu,
de meserie profesor de ed. fizica si sport, lucrez ca antrenor de kaiac-canoe in Herastrau. Intuiesc ca imi plac velele dar inca nu am verificat pe indelete. Mai mesteresc la constructia de kaiace, si descopar ca invat ca si cand n-as fi invatat toata viata(am mintea odihnita).
Mentionez ca de o luna de cand e site-ul ma uitam ca vaca, fara sa stiu ca are si forum, noroc cu un link dupa feisbuc.

Admin: bine ai venit, buna gazda al imprietenirilor! Spor la construit caiace, la adunat mile si la castigat cupe la regate offshore!
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

ghrt
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 132
Membru din: Vin Mai 13, 2011 11:46 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de ghrt »

Identitatea mea este în prezent Amăriuţei Gheorghe, bucureştean de profesie, şi amator de apă. Am plutit până acum pe colac şi (mai serios) pe windsurf. Sper la minim o aventură prin Deltă cu caiacul şi ceva experienţă cu vele pe yacht.
Apropo, caut şi să intru la apă deoarece sunt cam obez.

Admin: bine ai venit si spor la multe aventuri bucuroase pe apa. Pt slabit vorbeste cu domnul de mai sus!

dan_matiesanu
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 114
Membru din: Mie Mai 11, 2011 4:02 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de dan_matiesanu »

day skipper RYA din 2010.
Ultima oară modificat Dum Iul 03, 2011 1:33 pm de către dan_matiesanu, modificat 1 dată în total.

rishikin30
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 14, 2011 10:02 am

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de rishikin30 »

Andrei Neculai, imi plac velele, am 4 barci, cea mai mica este foarte mica, cea mai mare e un pic mai mare, imi plac si caiacele mai putin cele gonflabile (decat daca sunt cu autolubrifiere) . Sunt din Galati, visul meu a fost sa devin fatza bisericeasca, sa am un inel mare si doamnele sa-mi pupe mana. Acum, visez la o barca cu chila lunga si in primul rand la timp. Momentan, n-am asa ceva. Sunt aici pentru ca Dretcanu stie chestii. Vanturi bune si sanatoase !

Admin: bine ai venit, armatorule, cantautorule! Multe mile pe mari line cu Bombo ca e o tara libera!

Scrie răspuns