Frankie e de vanzare!!!!

Scrie răspuns
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Frankie e de vanzare!!!!

Mesaj necitit de skipper »

Frankie e pe piață!

Velier Trimaran Oceanbird Francine. Construit 1972 in UK, primul trimaran cu flotoare mobile.
Lungime 30 picioare (9,14m) latime 6,8 m, pescaj 09-1,50 m chila briceag din fonta. Daca o readuceti la starea de folosire e o barca exceptionala: cu asa ceva s-a trecut Atlanticul dar e buna si pt Delta si Dunare. Eu am stat in Delta peste o luna cu ea!
L-am adus in tara in 2008 cu gandul sa-l modernizez, l-am lasat la Tulcea si n-am mai apucat iar acum nu mai am nici timp nici interes pt asa ceva.
E de munca vreo luna-doua, lucrari principale: curatat si slefuit interior si exterior, reparat fibra unde e nevoie, vopsit cu emaur ( eu asa am vopsit-o in 2004 si m-a tinut pana in 2008 si e si ieftin si usor de reparat), refacut tapiteria ( am cumparat burete si piele artificala pt saltele), curatat motor si schimbat ulei, filtre, reparat circuitul electric.
Desi acum nu arata bine, barca are o bijuterie inauntru: un motor Lombardini de 18 CP la 83 kg, cu bloc de aluminiu, motor folosit pe trimaranele de curse. Motorul are sub 150 ore, l-am cumparat de nou dintr-un salon din Franta.
Pentru intrebari si mai multe detalii, dati-mi mesaj sau telefon!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns