Scoala RYA

Scrie răspuns
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Scoala RYA

Mesaj necitit de skipper »

Dupa multe eforturi am reusit sa deschidem o scoala RYA in Romania la Mangalia.
Oferim:
- toate cursurile teoretice si practice din schema de sail cruising
- cursuri scurte de o zi: diesel si Radio SRC

Mai multe detalii urmeaza!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scoala RYA

Mesaj necitit de skipper »

Suntem autorizati sa oferim toate cursurile din schema de Sail Cruising, atat cele practice cat si cele teoretice.
Pana la Atena, suntem singurii autorizati pentru toate cursurile, inclusiv pentru Yachtmaster Ocean!!!
Brosura cu toate cursurile si ordinea lor o gasiti pe situl RYA aici.

In plus mai oferim cursuri de radio VHF cu examenul de SRC si cursul de motoare diesel. Descrierea lor, impreuna cu detaliile celorlalte cursuri oferite, sant pe situl Eurosail la pagina RYA courses.

Pentru orice detalii pe care nu le gasiti pe site sau alte intrebari postati aici, dati un email la rd @ eurosail.ro, sau un mesaj pe Whatsapp la 07EUROSAIL.

Noutati si programul cursurilor postam pe Facebook pe pagina Eurosail, pe canalul de Youtube, Instagram si Tiktok.

Va asteptam la cursuri si sa ne vedem cu bine pe mare!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scoala RYA

Mesaj necitit de skipper »

Am primit certificatele, manualele si materiale didactice de care aveam nevoie asa ca am inceput cursurile serios.
Pe prima pagina a sitului este calendarul cursurilor iar detaliile sunt pe paginile cursurilor.

Pe Youtube am pus un video despre cursul de motor diesel.

Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scoala RYA

Mesaj necitit de skipper »

Primesc destule intrebari daca se poate da examen pentru ICC sau daca se pot echivala permisele RYA pentru ICC.

Daca ai minim Day Skipper, RYA iti da automat ICC daca poti dovedi resedinta in UK sau o tara nesemnatara a Rezolutiei 40: Gr, Tr, Es.
Altfel ca sa dai echivalare in RO nu se poate si nici examinari direct pt ICC nu facem. O sa vad cum putem face si asta dar permisele ICC se dau conditionate de rezidenta, as acum am spus mai sus.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Scoala RYA

Mesaj necitit de admin »

Intre timp am obtinut si dreptul de a examina pt ICC, adica vii fara a face dovada vreunui curs de pregatire sau a vreunui numar de mile obligatorii, dai examen (detaliile pt examen sunt pe site aici) si iei permisul ICC.

Scrie răspuns