Cine sant membrii si ce vor ei

Despre membri si functionarea forumului.
Scrie răspuns
admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Cine sant membrii si ce vor ei

Mesaj necitit de admin »

Unul cate unul, onor membrii ne prezentam: numele real, ce-am facut, ce-am invatat, ce facem si ce visam pe partea cu barci!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine sant membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de skipper »

Ahoi, bravi yachtsmani si barcagii.
Sant Romeo Dretcanu, am trecut Atlanticul de la vest la est cu barca acum vreo doi ani si parca l-as mai trece o data sa ma dumiresc mai bine!
Am un trimaran englezesc Oceanbird 30 pe care l-am adus de langa Triest si poate apuc vara asta sa-l reintineresc si sa-l dau la apa ca s-a odihnit destul.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Ahoi, bravi yachtsmani si barcagii.
Sant Romeo Dretcanu, am trecut Atlanticul de la vest la est cu barca acum vreo doi ani si parca l-as mai trece o data sa ma dumiresc mai bine!
Am un trimaran englezesc Oceanbird 30 pe care l-am adus de langa Triest si poate apuc vara asta sa-l reintineresc si sa-l dau la apa ca s-a odihnit destul.
Salut, Romeo ! Initiativa ta nu poate sa fie decat de bine, fiindca lumea are ce invata de la tine.
Prosperitate si timp liber iti doresc ! Sa te poti ocupa de tot ce iti place :)

De cunoscut ne prea cunoastem, asa ca spun doar pentru conformitate: Florin Iordache. Arhitect in birou, dar pasionat de vele, ambarcatiuni si muzica, in afara lui .
Am prins drag de barci in Delta Dunarii si de atunci am bantuit site-urile de specialitate si apele. Pentru apele noastre am un Macgregor 26X adus din Anglia si am facut din el a doua casa a familiei. De la caiac la velier, asta e drumul pe care il parcurg, pe Dunare, prin delta ei, pe mari si oriunde gasim o apa pe care sa plutim.
IN rest foarte bucuros sa ne intalnim si pe acest teren de joaca pus la dispozitie de Romeo :)
Ultima oară modificat Mar Iul 05, 2011 7:05 am de către Florio, modificat de 2 ori în total.

firstmate
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 3
Membru din: Joi Apr 14, 2011 5:01 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de firstmate »

Salut,
Ma numesc Andrea Blaga (prietena lui Dretcanu) si am navigat un pic de la Trieste in sud Croatia, Muntenegru, Albania, Grecia, cu Dretcanu la adus pe Francine in tara. Am fost crewmember si pe vas de crioaziera, un an, si am sailuit din Alaska in jos, am trecut canalul Panama si apoi m-am balacit in Caraibe.
O sa mai merg:)

lipan
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 109
Membru din: Mie Apr 20, 2011 2:16 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de lipan »

Salut!
Mă numesc Nicolae Prepeliţă cunoscut, pentru mulţi yachtsmani si barcagii, sub numele de lipan, posesor al unui mic catamaran gonflabil, deci iubitor de multicoci, fie ele şi gonflabile şi, în timpul liber, sailmaker, la nivel minim.
Sub nivelul minim în ce priveşte experienţa în pilotat bărci, dar anul astă, 2011, promit că o să ajung la minim.

Ne vom vedea în curând, mai des, după 8 mai.

Să vă ţină Dumnezeu obiceiul!

Admin: stie si coase vele de varii marimi si alte textile pt barci! Sa-i inmulteasca Dumnezeu obiceiul!

orafaz
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 6
Membru din: Mie Apr 20, 2011 2:46 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de orafaz »

Ma intitulez Costin Mirescu, sunt din Calarasi, am facut o canoe permeabila ;), un caiac Shearwater 17 si acum lucrez la o reconditionare.

x_petrolist
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Mesaje: 97
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:38 pm
Localitate: New Jersey
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de x_petrolist »

Salut. Ma numesc Aurelian Coca. De citiva ani ma plimb prin Barnegat Bay pe coasta estica a SUA cu o catboat de 18 picioare. In acelasi timp, nu ratez ocazia sa ma plimb cu velele oriunde si cu orice am posibilitatea. Imi doresc o Contessa JJ Taylor de 32 piciore cu care sa fac croaziere cit mai indelungate si in locuri cit mai exotice, dar primul drum il visez sa fie spre Portul Tomis din Constanta.
Deci raspunsul la cine sint si ce vreau referitor la pasiunea barcilor este forte scurt: habar n-am.

Carasu'
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:09 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Carasu' »

Salutare tuturor pasionatilor , numele meu este Carasu' cunoscut si sub pseudonimul Hetruc Gabriel .Nivelul meu de cunostinte este mult sub zero , asa ca nu imi fac probleme "stau bine''.Posesor al unui monomaran , mai exact un caiac demontabil.Aspiratiile mele sunt strict secrete , adica nu vreau sa le divulg acum la nivelul anului de gratie 2011 :)
Abia astept sa povestesc cu lux de amanunte si jurnal de bord , aventura care incepe saptamana viitoare.
;)

Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de shark »

Salutare ,
In buletin sunt trecut ca adi-adrian virlan - dar prietenii imi spun shark ....Imi place marea dar mai ales cei sub ea (brevetat,parafat ,costumat etc..).In viata de zi cu zi ma zbat cu cea mai proasta masinarie facuta vrodata de mana omului si anume calculatorul....Sunt novice in ale barcilor dar recuperez rapid si mai ales daca imbin barca cu divingul .....In rest vant din pupa si ape limpezi ......

Avatar utilizator
sss
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 141
Membru din: Mie Apr 20, 2011 6:01 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de sss »

Sunt Silviu Stefanescu, iubitor de apa, vant, barci cu motor si pescuit, posesor de D luat "la Pitesti" si admirator secret al lui skipper :)

Scrie răspuns