Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Despre membri si functionarea forumului.

Continutul forumului ar trebui sa fie poata fi accesat doar de catre membrii inregistrati?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Sep 11, 2011 7:53 pm

1. Da: numai membrii sa poata accesa continutul!
6
50%
2. Nu: sa poata fi vazut de oricine chiar si fara inregistrare si autentificare!
6
50%
 
Voturi totale: 12

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Cum se pun attachments

Mesaj necitit de admin »

Pentru a atasa varii fisiere folositi, in fereastra Raspunde, tab-ul din stanga jos "Incarca fisier atasat".
Pentru fisiere mari folositi www.dump.ro

cum se pun attach.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Thor
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mai 03, 2011 10:12 pm

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de Thor »

Autentificare

Salut,
Nu stiu de ce nu se activeaza "Autentificarea automata" desi bifez optiunea respectiva.

Admin:
1. Sterge toate cookies
2. Verifica sa fie activata Accept cookies
3. Incearca sa te loghezi automat
4. Daca nici acum nu merge spune-mi cu ce browser intri.

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de admin »

A. Pentru toti cei care la un moment dat nu reusesc sa se logheze:
1. Indiferent de browserul cu care intrati, stergeti toate cookies
2. Verificati inca o data ca sa fie activata functia Accept cookies
3. Incercati sa va logati din nou.

B. Logarea automata functioneaza, am verificat cu mai multi useri pe mai multe browsere. Daca nu va merge, incercati reteta A

C. Forumul este setat pt a permite sesiuni de logare de 5 ore si aceeasi perioda de timp pt a scrie un mesaj.

D. In cazul in care forumul este oprit pt updatari sau mentenanta, in locul paginii de autentificare va aparea un mesaj cu durata aproximativa a lucrarilor.




Thor
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mai 03, 2011 10:12 pm

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de Thor »

Multumesc, functioneaza.

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de admin »

Am introdus doua coduri noi folositoare la scrierea si editarea mesajelor:
- Blink: face ca textul introdus intre cele doua paranteze sa clipeasca la afisare
- Vimeo: se pot atasa direct cu tot cu player videoclipuri gazduite la Vimeo.com la fel ca la Youtube.


admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de admin »

Rezultatele obtinute la chestionarul Ce parere aveti de obligativitatea membrilor de a se prezenta la inscriere?

1. De acord in totalitate. 95%
2. Nu sant de acord, membrii sa poata ramane total anonimi. Niciun vot
3. Nu sant de acord; acest topic sa fie sters. Niciun vot
4. De acord dar sa nu se ceara si numele real. 5%
5. De acord cu numele mic dar fara numele de familie. Niciun vot
6. De acord numai pentru prezentarea experientei. Niciun vot
7. De acord numai pentru intentii, planuri, vise. Niciun vot

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de admin »

Un nou chestionar cu tema Continutul forumului ar trebui sa fie poata fi accesat doar de catre membrii inregistrati? a fost adaugat la inceputul acestui topic pentru o durata de 30 de zile.
Accesul la continutul forumului va ramane inchis sau se va deschide dupa cum indica la final rezultatele voturilor.
Daca sant si alte variante de raspunsuri va rog sa le semnalati aici.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de Florio »

admin scrie:Un nou chestionar cu tema Continutul forumului ar trebui sa fie poata fi accesat doar de catre membrii inregistrati? a fost adaugat la inceputul acestui topic pentru o durata de 30 de zile.
Accesul la continutul forumului va ramane inchis sau se va deschide dupa cum indica la final rezultatele voturilor.
Daca sant si alte variante de raspunsuri va rog sa le semnalati aici.
Cred ca varianta de mijloc ar fi cea mai buna. Adica sa poata fi accesat forumul de catre oricine pentru a nu fi chiar total inaccesibil.
Dar sa nu se poata vedea imaginile postate sau sa nu se poata descarca fisiere decat de catre membrii inregistrati.

P.S.
Eu m-am intregistrat ca membru pe un forum (accesibil doar dupa inregistrare) fiindca am crezut dupa denumire ca m-ar interesa. DUpa ce am intrat am vazut ca e un forum pentru copii :) .

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de admin »

Florio scrie:
admin scrie:Un nou chestionar cu tema Continutul forumului ar trebui sa fie poata fi accesat doar de catre membrii inregistrati? a fost adaugat la inceputul acestui topic pentru o durata de 30 de zile.
Accesul la continutul forumului va ramane inchis sau se va deschide dupa cum indica la final rezultatele voturilor.
Daca sant si alte variante de raspunsuri va rog sa le semnalati aici.
Cred ca varianta de mijloc ar fi cea mai buna. Adica sa poata fi accesat forumul de catre oricine pentru a nu fi chiar total inaccesibil.
Dar sa nu se poata vedea imaginile postate sau sa nu se poata descarca fisiere decat de catre membrii inregistrati. .

Asa e la orice forum deschis: vizitatorii pot citi posturile dar nu pot descarca fisierele atasate si nici nu pot raspune la topicuri. N-am vazut nici un forum unde vizitatorii neinregistrati au aceleasi permisiuni ca si membrii autentificati pentru ca atunci nu s-ar mai inregistra nimeni.

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de sugestii, reclamatii si noutati

Mesaj necitit de admin »

Am introdus trei coduri noi folositoare la scrierea si editarea mesajelor:

- hr: traseaza o linie orizontala

- flash: se pot da linkuri direct catre fisiere multimedia in format shockwave-flash cu terminatia .swf



- flv: se pot da linkuri direct catre videoclipuri in format flash cu terminatia .flv[/color]


Scrie răspuns