IRC vs ORC

Despre cursele de barci, regate, raliuri, transaturi, et caetera
n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: IRC vs ORC

Mesaj de n.adrian »

Dap, dar a fost insarcinat sa fie pe post de timer.
A fost o faza cool la o baliza, unde s-au cam atins 2 barci, multe au ratat baliza acolo, a fost funny de unii, adik de noi care eram pe alt drum decat ei, cert este ca mor de ciuda ca "pozarul" nu si-a facut datoria. Ce sa zic, nu am fost eu skipper de data asta si ca atare.............
Dar ieseau niste poze geniala atunci :))

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: IRC vs ORC

Mesaj de n.adrian »

Cel mai tare ma seaca faptul ca fosta barcutza pe care mergeam desi are vele de moare lumea..........e pe la coada mai mereu :(

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: IRC vs ORC

Mesaj de n.adrian »

Si apropos de organizare, nu se da nicio informatie despre care este criteriul de departajare in clase :) la intrebarea pusa de un skipper organizatorilor despre acest aspect, a fost trimis sa citeasca regulamentul IRC :)) buna atitudine:)
Faptul ca Hanse 540 e racer si Hanse 400 e cruiser e iar amuzant :))
Ca sa nu mai zic despre faptul ca Bavariile 50 vision au fost la cruisere si au un TCC mai tare ca elanul :))Dar aici intervine subiectul cu hull factor :)
Tare mi-as dori sa gasesc niste certificate IRC pt un 50 vision sa vad ce hull factor are o barcuta din aia :)) da o sa caut, daca ma ajuta cineva, zic si io un bogdaproste :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IRC vs ORC

Mesaj de skipper »

n.adrian scrie:...Tare mi-as dori sa gasesc niste certificate IRC pt un 50 vision sa vad ce hull factor are o barcuta din aia :)) da o sa caut, daca ma ajuta cineva, zic si io un bogdaproste :)
Va rugam sa serviti doua de la nashi priateli!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: IRC vs ORC

Mesaj de Florio »

Inca o intrebare, daca ai timp: previziunile de vant au fost pe aproape de realitate?
In zona Constanta- Eforie vantul a fost cam de S-SE . Cu particularitatea locului, ca pe la pranz se odihneste :) .

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: IRC vs ORC

Mesaj de n.adrian »

@skipper, multzam, da mie imi trebuie certificatul, nu o lista cu TCC, ca alea le am pe toate din toata lumea :)), imi trebuie sa vad DLR si HF :)
@Florio, NU ca mereu :)) doar directia, intensitatea canci cu panze :)

Scrie răspuns