Cine sant membrii si ce vor ei

Despre membri si functionarea forumului.
Scrie răspuns
byteworks
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 20, 2011 2:22 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de byteworks »

Cosmin din Suceava, ma dau si pe apa si prin aer, din categoria plutitoare acvatice am un pocket cruiser de 14 ft., barcuta de 3 m, caiac gonflabil, motor de 15 si de 2,5 CP.
Amator 100%, dar cu ICC C si D luate pe bune.

Admin: bine ai venit, iubitorule de barci si avioane! La cat mai multe aventuri fericite si povestiri impartasite!

Ioana
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Mai 14, 2011 8:20 am

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Ioana »

Salut! Sunt Ioana Teodorescu si am prins microbul velelor doar din 2010 cand am facut scoala cu Constantin Lascu, in Slovenia. Am facut parte din formidabila echipa de la skippertraining-ul pastorit de Romeo Dretcanu.

Admin: bine ai venit, amazoana marilor! Sa ai vant larg, mare lina si multa bere rece, sa aduni multe mile la centura si sa ne spui si noua cum a fost! Pune si poze!
Ultima oară modificat Lun Aug 15, 2011 6:08 am de către Ioana, modificat 1 dată în total.

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de home made »

datorita amenintarilor primite numai la ore tirzii din noapte,prin toate mijloacele posibile,sint obligat si ma prezint,(printre altele am fost amenintat si cu piratii somalezi).mentionez ca toate acestea au fost aranjate de proprietarul site-ului & co.cu denumirea de skypper,care mi-a dat de ales numai 2 solutii:
ori fac inscriere oficiala aici ori plec pe balta!prin urmare prefer varianta 1 pina la varianta 2.
nume-mihai niculae(de unde si denumirea de barca lui nae)
resedina intre lanurile de porumb,romi si rapita darga lui skypper,in city de slobosville,oras de preferat sa fie ocolit(are o centura pentru asta)
temperaturile si culoarea locala variaza in functie de "who got the power".punct.

Admin: bine ai venit, lasa modestia la o parte si mai spune-ne cum ti-ai facut ditamai barcazul in curte si ce faci cu el!
Ultima oară modificat Dum Feb 19, 2012 8:39 pm de către home made, modificat 1 dată în total.

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de home made »

na ca m-am inscris!

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de home made »

amin!

Avatar utilizator
parshulea
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 61
Membru din: Mie Apr 20, 2011 11:35 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de parshulea »

Pe numele real Ion(ut) Chise, pe facebook, messenger si alte forumuri parshulea. Am permis C,D,S eliberat de unguri, experienta putina si dorinta multa.


Admin: bine ai venit, sa ai mereu vant larg si mare lina, sa aduni multe mile la centura si sa ne spui si noua cum a fost!

gabipasnicu
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 06, 2011 2:26 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de gabipasnicu »

Un salut respectuos pentru toti iubitori de aventuri pe ape de pe acest forum, ma numesc Gabi Pasnicu sunt din Galati am un caiac pliabil de 6m ce-mi satisfac setea de aventura pe Dunare. Des aproape in fiecare an pot fi gasit in luna august pe Dunare intre Calarasi si Galati. Incepand din acest an lucrez la inbunatatirea unui velier de 7m adus din Germania si sper sa apuc tot in acest an sa navig cu el pe marea neagra costier ca ori ce incepator. Pe acest site vechi si ne intretinut se poate vedea barcuta mea construita de mine la fel si motocicleta, o pasiune mai veche: http://www.gabipasnicu.go.ro

va doresc mult succes in toate!

Admin: bine ai venit, vant bun si mare (sau Dunare) lina in peregrinarile tale pe ape, sa ne mai spui si noua din mersul viselor tale!

Mr. Test
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 20, 2011 12:07 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Mr. Test »

Mr. Test este un cont fictiv folosit la testarea forumului: mesaje private, permisiuni, setari, etc.
Poate fi folosit cand doriti sa verificati functionarea unor capacitati ale forumului despre care nu santeti siguri cum se comporta.
A testa, testare, testat!

Mircea Trif
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 30
Membru din: Dum Iun 05, 2011 11:43 am

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Mircea Trif »

Bună ziua tuturor!
Sunt Mircea Trif si de cand mă ştiu sufăr de dor de ducă şi mă holbez fără speranţă de vindecare la orizont. Nu am experienţă nautică dar încet-încet învăţ de la cunoscători.

Sunt profesor, locuiesc în Petroşani, iar în timpul liber sunt pasionat (în afară de vele) de literatură, fotografie, cicloturism şi călătorii în general. Consider că lumea este o carte şi dacă nu călătoreşti rămâi analfabet.

Admin: bine ai venit, povestitorule! Talentat la scris, cu virusul drumurilor in sange, prea modest pentru vremurile astea, asteptam impresiile tale din calatorii reale, pe harta sau pe monitor!
Not all the wanderers are lost. J.R.R.Tolkien

Solitaire
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Mesaje: 90
Membru din: Joi Iun 23, 2011 2:44 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Solitaire »

Va salut,

Christian Tirtirau ma numesc, skipper canadian de origine romana.
Experienta:
1991-2000 Marea Nordului, Marea Baltica--skipper, crew
2000 Millenium Transat pe British Telecom Challenge Miami-Plymouth--crew
2002 Halifax-Bermuda-Halifax skipper
2007-2010 TransPacific San Diego-Auckland--skipper
In prezent in Noua Zeelanda, in curs de transfer de pe Contessa 32 pe Halvorsen Freya 40.

Calificari:
Coastal Skipper Sweden
Advanced Piloting Canadian Sailing Association

Christian

Admin: Bine ai venit, calator pe ape de la Antipozi! Santem siguri ca experienta ta, sarmul si talentul tau de povestitor ne vor folosi si ne vor incanta pe deplin! Multa bafta la negocieri!

Scrie răspuns